معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز:

شیراز با اجرای طرح‌های زیرساختی متحول می‌شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: تلاش مدیریت شهری بر این است که با اجرای طرح‌های زیرساختی، زیبایی بصری مطلوب‌تری در شیراز ایجاد کرده و این کلانشهر را متحول کند.


معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: تلاش مدیریت شهری بر این است که با اجرای طرح‌های زیرساختی، زیبایی بصری مطلوب‌تری در شیراز ایجاد کرده و این کلانشهر را متحول کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حسین آرگیو در بازدید از برخی خیابان‌های مرکزی شیراز گفت: پس از اجرای طرح سنگفرش در برخی معابر نظیر خیابان انوری، این پروژه در خیابان خیام نیز با اولویت تردد پیاده و خودروی عمومی، در حال انجام است.
وی با بیان اینکه تجربه نشان داده است که شهروندان از سنگفرش و بهبود منظر شهری و پیاده محور شدن معابر استقبال می‌کنند، افزود: ضروری است شهرداران مناطق یازده گانه شیراز به ویژه مناطق یک، دو، سه و هشت به سنگفرش معابر توجه ویژ] ای داشته باشند.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با تاکید بر اینکه اگر شهرداران هر منطقه بتواند سالیانه ساماندهی حداقل یک معبر مهم را در مرکز شهر با در نظر گرفتن تمامی جوانب در برنامه داشته باشند بزودی شاهد تحول چشمگیر در مرکز شهر شیراز خواهیم بود .
مهندس آرگیو با اشاره به پروژه های بزرگ انسان محور در معابری دورتر از مرکز تاریخی شهر با ایجاد مسیرهای دوچرخه افزود: شهروندان شهر فرهنگی شیراز نشان داده اند که با تحولات مثبت به سمت توسعه ی شهر کاملا هماهنگ اند .
وی به پروژه ی ساماندهی خیابان خیام با در نظر گرفتن اولویت تردد خودروهای عمومی و پاک اشاره و اضافه کرد: پیش بینی مسیر ویژه عبور دوچرخه در این خیابان نشان دهنده ی توجه جدی مدیریت شهری به محدودیت تردد خودروها در راستای رشد و ارتقای فرهنگ شهروندان است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در این بازدید که با حضور رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی و شهردار منطقه 2 شیراز انجام شد، با اشاره به استقرار مراکز بزرگ درمانی و عمومی در خیابان خیام، به عنوان یک معبر مهم شهری، گفت: این طرح با اتصال خیابان‌های خیام و انوری و کوچه ادیان، تاثیری مثبت بر روح و روان شهروندان و جذب سرمایه گذار فرهنگی و ایجاد ارزش افزوده در این محور خواهد داشت.
مهندس آرگیو با بیان اینکه شیراز با چهره‌ای تازه و شاداب به استقبال دهه ی فجر انقلاب و آغاز سال جدید می رود، گفت: عملیات عمرانی خیابان خیام شامل پنج هزارمترمربع کفپوش بتنی، با پیش‌بینی مسیر ویژه دوچرخه، اجرایی و به زودی آماده بهره‌برداری می‌شود.
 


۱۳۹۷/۱۰/۳۰
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۳۰۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

  
                                   
سال رونق تولید