شهردار شیراز:

افتتاح سرای محله کوشک میدان نمود عملی رویکرد اجتماعی مجموعه مدیریت شهری است

شهردار شیراز در آیین افتتاح سرای محله کوشک میدان گفت: افتتاح این سرای محله در محدوده شهرداری منطقه  پنج که از جمله مناطق کمتر برخوردار شیراز محسوب می شود، نمود عملی رویکرد اجتماعی و فرهنگی مجموعه مدیریت شهری است.


شهردار شیراز در آیین افتتاح سرای محله کوشک میدان گفت: افتتاح این سرای محله در محدوده شهرداری منطقه  پنج که از جمله مناطق کمتر برخوردار شیراز محسوب می شود، نمود عملی رویکرد اجتماعی و فرهنگی مجموعه مدیریت شهری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور با بیان اینکه به مناسبت دهه مبارک فجر  ۶ پروژه در محدوده شهرداری منطقه پنج افتتاح شد، افزود: معتقدیم مسائل اجتماعی و فرهنگی شهر شیراز نیازمند توجه جدی است از این رو مجموعه مدیریت شهری به پروژه های فرهنگی و اجتماعی از جمله ایجاد سرای محلات در مناطق کمتر برخوردار شهر توجه ویژه دارد و این مراکز با همکاری شهروندان ساکن در این مناطق اداره خواهد شد.
شهردار شیراز با بیان اینکه در سال آتی عملیات ۱۰ پروژه جدید در حوزه انسان محوری و پیاده راه را آغاز خواهیم کرد، اضافه کرد: باید فرهنگ زندگی پیاده در شهر دوباره احیا شود و تعامل شهروندان با یکدیگر افزایش یابد، بدین منظور طی سال آتی پروژه پیاده راه دروازه قرآن - دروازه اصفهان، پروژه پیاده راه کوچه باغ های قصردشت و پروژه چمران جنوبی را آغاز خواهیم کرد. با اجرای این پروژه ها به دنبال این هستیم که شهروندان در فضاهای شهر آرامش و حضور اجتماعی بیشتری داشته باشند.
سولماز دهقانی عضو هیات رییسه شورای شهر و رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورا نیز در این آیین با اشاره به رویکرد انسان محوری و فرهنگ محوری مجموعه مدیریت شهری گفت: بر این اساس شاهد ایجاد سراهای مخلات و فضاهای فرهنگی در محلات کمتر برخوردار همچون کوشک میدان هستیم.
دهقانی با بیان اینکه شهرداری و شورای پنجم به دنبال توزیع متوازن فضاهای خدماتی است، اضافه کرد: در سال آینده به توسعه هر چه بیشتر فضاهای فرهنگی در محلات کمتر برخوردار خواهیم پرداخت و امیدوارم شهروندان ساکن در این محلات بیشترین بهره را از این فضاهای فرهنگی - اجتماعی ببرند.
نوذر امامی رییس کمیسون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز نیز آیین افتتاح سرای محله کوشک میدان بالابردن کیفیت زندگی شهروندان و افزایش رضایت آنها را از جمله اولویت ها دانست و گفت: سرمایه اصلی کشور، مردم هستند و باید برای افزایش اعتماد و رضایت مردم سرمایه گذاری کرد.
امامی با بیان اینکه اقدامات شهرداری در راستای افزایش رفاه و رضایت مندی شهروندان است، افزود: با وجود مشکلات کنونی اما شهرداری شیراز با تخصیص بودجه مناسب و قدرت و توان کافی پروژهای عمرانی، فرهنگی و اجتماعی خود را به خوبی انجام می دهد و آنها را تکمیل می کند.
وی افتتاح سرای محله کوشک میدان و بوستان معراج را به شهروندان ساکن در منطقه ۵ تبریک گفت و اضافه کرد: امیدوارم با انجام پروژه های مختلف در این منطقه شاهد رونق فضای کسب کار و توسعه مراکز فرهنگی، اجتماعی و تفریحی باشیم تا شهروندان برای گذراندن اوقات فراغت خود نیازی به خارج شدن از شهر نداشته باشند.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این آیین با بیان اینکه سراهای محله با مشارکت سمن های فعال در حوزه اجتماعی مدیریت می شوند، گفت: براساس نیازها و کمبودهای محلات و همچنین خواسته های شهروندان، مکان ها و فعالیت های مختلفی در سراهای محلات از جمله قرائت خانه، کارگاه آموزش مشاغل، اتاق پایش سلامت، اتاق مشاوره فردی و گروهی، اتاق مشاوره حقوقی و مرکز کارآفرینی در نظر گرفته شده است تا علاوه بر توسعه فرهنگی محلات شاهد اشتغال خانگی شهروندان و توانمندسازی شهروندان باشیم.
مسعود طهماسبی شهردار منطقه 5 شیراز نیز در آیین افتتاح سرای محله کوشک میدان گفت: هدف ما در شهرداری منطقه 5 گام گذاشتن در مسیر توسعه است و در این راستا 6 پروژه عمرانی، فرهنگی و اجتماعی در این منطقه به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید. این پروژه ها شامل فاز نخست بلوار قائم به عنوان یک محور فرهنگی و تفریحی، بوستان معراج، بهسازی و تجهیز بوستان های سطح منطقه به وسایل بازی استاندارد، کف سازی و پیاده روسازی، اصلاح نقاط حادثه خیز و تقاطعات هندسی سطح منطقه می شود.
مهندس طهماسبی با بیان اینکه سرای محله کوشک میدان در جنوبی ترین نقطه منطقه 5 احداث شده است، افزود: در سال آتی نیز پروژه هایی برای ادامه روند توسعه منطقه 5 اجرا خواهد شد.
براساس این گزارش سرای محله کوشک میدان با مساحتی بالغ بر یک هزار و 250 متر مربع در دو طبقه شامل کلاش آموزشی، قرائت خانه، کلاس های آموزشی  و ... با هدف خدمت رسانی به ساکنین کوشک میدان جهت توانمندسازی و ارتقای سطح فرهنگی ساکنین این محله افتتاح شد.
همچنین در مراسمی جداگانه بوستان معراج در محله کوشک میدان با سه هزار و 500 متر مربع شامل وسایل بازی کودکان، بدنسازی بزرگسالان و ... با هدف افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد محیطی مفرح جهت اوقات فراغت شهروندان ساکن در مناطق کمتر برخوردار شیراز به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد.


۱۳۹۷/۱۱/۱۹
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۳۵۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

  
                                   
سال رونق تولید