معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز:

کاهش ۱۸ درصدی عوارض ساختمانی شهرداری شیراز صرفا تا پایان مرداد است

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز گفت: تعرفه های ریالی عوارض صدور پروانه های ساختمانی با هدف رونق بخشی به صنعت ساختمان تنها تا پایان مرداد ماه جاری شامل ۱۸ درصد کاهش خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمدهادی هاشم پور با بیان اینکه نشانه های جدیدی از رونق صنعت ساختمان و تحرکات بازار ساخت و ساز از جمله افزایش حجم تقاضاها برای خرید زمین مشاهده می شود، افزود: پیش بینی می شود رکود ساختمانی در حال تعدیل  است و حداکثر در نیمه دوم سال جاری، تیراژ ساخت و ساز شیب مثبت به خود بگیرد.
وی ادامه داد: مدیریت شهری شیراز با اعمال سیاست های حمایتی و راهکارهای تشویقی همچون کاهش 18 درصدی تعرفه های ریالی عوارض صدور پروانه های ساختمانی در تسریع این روند گام برمی دارد و ضمن تلاش برای برون رفت از چالش های اقتصادی شهر، زمینه تحرک و پویایی مجدد بازار ساختمان را فراهم می کند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز تصویب لایحه کاهش تعرفه های ریالی عوارض صدور پروانه های ساختمانی (کاهش عوارض ساختمانی) را یک سیاست محرک برای بخش ساختمان دانست و افزود: در ماده واحده این لایحه که در شورای اسلامی شهر شیراز تصویب شده آمده است، به منظور اعمال سیاست های حمایتی و تشویقی جهت پویایی ساخت و سازهای شهری و ارایه تسهیلات لازم در این خصوص مقرر شده چنانچه کلیه مودیان نسبت به پرداخت کل بدهی خود تا پایان مرداد سال جاری اقدام کنند، مشمول کاهش 18 درصدی بهای عوارض ساختمانی خواهند شد.
هاشم پور با تاکید بر اینکه کاهش18 درصدی عوارض و بهای خدمات شهری شهرداری شیراز، از ابتدای شهریورماه تا پایان سال روند کاهشی خواهد داشت، خاطرنشان کرد: پیشنهاد میکنیم با توجه به روند کاهشی عوارض و بهای خدمات شهری،مودیان از فرصت باقی مانده استفاده نمایند.
معاون شهردار شیراز صنعت ساختمان را از مهم ترین صنایع مولد و پیشران اقتصادی کشور دانست و افزود: اراده جدی برای بهبود شرایط اقتصادی شهر و عبور از تنگناهای مالی در مجموعه مدیریت شهری شیراز وجود دارد تا با اصلاح فرآیندها و اعمال سیاست های محرک و تشویفی در جهت بازآفرینی شاخصه های اقتصادی شهر و رونق بخشی به سرمایه گذاری در حوزه ساختمان گام بردارند.
هاشم پور با بیان اینکه معتقدم راهکار بازگشت بازار ساختمان به مسیر رونق غیر تورمی و پویایی در سرمایه گذاری؛ بازنگری، تدوین و اصلاح سیاست های حمایتی است،اظهار داشت: با اعمال سیاست های شهرداری در راستای تحرک بخشی به حوزه ساختمان می توان امیدوار بود بخش قابل توجهی از نقدینگی انباشته شده در نظام بانکی کشور به سمت بازار مسکن هدایت و با افزایش حجم معاملات و سطح تقاضا نیز به مرور زمان،رونق به صنعت ساختمان بازگردد.
وی در پاسخ به این سوال که با اجرای مصوبه کاهش عوارض صدور پروانه های ساختمانی چه اهدافی را دنبال می کنید به گزارش توجیهی این مصوبه که دو هدف «اعمال راهکاری تشویقی در جهت احیای صنعت ساختمان» و همچنین «افزایش حجم خدمت رسانی به شهروندان» را عنوان کرد و افزود: تحقق اهداف کلان این سیاست، به نوعی بهره مندی از یک سود مشارکتی برد - برد را برای سازندگان، سرمایه گذاران و فعالان صنعت ساختمان از یک سو و رونق اقتصادی شهر شیراز از سوی دیگر به ارمغان خواهد آورد تا از این طریق با افزایش منابع درآمدی پایدار، شهرداری بتواند از طریق تزریق نقدینگی و انجام برنامه ریزی های بهینه و متناسب با نیاز شهر،ضمن دستیابی به شاخصه های رفاه اجتماعی و گسترش مولفه های توسعه یافتگی شیراز، به گسترش زیرساخت های عمرانی - خدماتی  و اجرای طرح های توسعه ای همت گمارد.
گفتنی است کاهش 18 درصدی عوارض و بهای خدمات شهری شهرداری شیراز بیشترین میزان سالانه کاهش عوارض پس از خردادماه بوده و تنها تا پایان مرداد سال جاری اعمال خواهد شد.
 ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۳۳۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

  
                                   
سال رونق تولید