نیروهای آتش نشانی شهرداری شیراز در حال اطفای حریق هتل آسمان هستند

تلاش برای مهار آتش در قعر آسمان

ظهر امروز هتل آسمان شیراز واقع در خیابان رودکی دچار حریق شد، بلافاصله پس از وقوع حادثه نیروها و تجهیزات آتش نشانی با حضور در محل حادثه سعی در مهار حریق و نجات جان کارگران این هتل کردند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اعلام کرد: بیش از 70 نفر نیروی عملیاتی آتش نشان، تانکرهای آبرسان، خودروهای تخصصی امداد و نجات و اطفای حریق در محل حادثه آتش سوزی هتل آسمان حضور دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمد هادی قانع گفت: آتش نشانان شیفت استراحت نیز به محل حادثه فرا خوانده شده اند تا بتوانیم با تعویض شیفت از نیروهای پرتوان و تازه نفس استفاده کنیم.
قانع اضافه کرد: شهردار شیراز، قائم مقام شهردار و کمیته فنی شهرداری شیراز نیز در محل اتش سوزی حضور پیدا کرده اند و اقدامات اولیه در خصوص پایداری سازه در حال انجام است، بدین منظور از سه نقطه سازه فلزی هتل آسمان در حال خنک سازی است و کمیته فنی از معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز در حال بررسی پایداری سازه این هتل هستند تا در صورت نیاز اقدام به تخلیه ساختمان های اطراف کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با رسیدن ماموران آتش نشانی به این محل مشخص شد که ۳۰ نفر کارگر ساختمانی به دلیل شدت دود در طبقات بالایی گرفتار شده اند. به منظور نجات جان کارگران و اطفای آتش سوزی، آتش نشانان به پنج اکیپ تقسیم شدند که 3 اکیپ اقدام به اطفای حریق در طبقات منفی کردند چون منشا اصلی حریق در طبقه 2- بود به علت دپوی تشک ها و دو اکیپ تخصصی تیم کوهستان به طبقات بالا برای نجات جان کارگران رفتند.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: آتش نشانان در مرحله اول توانستند کلیه کارگران را به پشت بام انتقال دهند، در مرحله دوم با کمتر شدن شعله ها و کنترل حریق تمامی کارگران را به خارج از ساختمان در حال آتش سوزی بردند و کارگران حاضر در محل حادثه را نجات دادند.
قانع با بیان اینکه اگر سازمان آتش نشانی با اقدام سریع در محل حادثه حضور پیدا نمی کرد قطعا حادثه دلخراشی پیش می آمد، افزود: هم اکنون آتش نشانان در حال لکه گیری آتش هستند چون این آتش سوزی به علت سوختن فوم ایجاد شده و گستردگی زیادی دارد. طی ساعات آینده نیز عملیات مهار آتش و اطفای حریق ادامه دارد.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در خصوص حادثه آتش سوزی هتل آسمان افزود: حوالی ساعت 11:05 امروز طی تماس تلفنی با مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (سامانه ۱۲۵)، ماموران آتش نشانی از بروز آتش سوزی در خیابان رودکی و هتل آسمان مطلع شدند. با اعلام این گزارش، آتش نشانان سریعا از پنج ایستگاه عملیاتی به موقعیت حادثه اعزام شدند.


 ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۴۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

  
                                   
سال رونق تولید