معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز خبر داد

پخش ۲ میلیون متر مربع آسفالت در معابر طی نیم سال دوم سال جاری

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه در سال جاری نهضت آسفالت کردن معابر سطح شهر در دستور کار قرار دارد، گفت: در راستای نهضت آسفالت در ۶ ماه دوم سال جاری قریب به ۲ میلیون متر مربع آسفالت در سطح معابر پخش می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسماعیل صالحی با بزرگ دانستن این حجم از ترمیم و بهسازی معابر با آسفالت افزود: یکی از ضرورت های معابر سطح شهر و بهبود عبور و مرور، ترمیم و مرمت سطح آسفالت است که این موضوع بعنوان اولویت شهرداری شیراز در دستور کار است و تلاش می کنیم این کار بسیار سنگین و پرحجم در نیم دوم سال جاری صورت بگیرد .
صالحی با بیان اینکه  استعلام های لازم برای مشخص شدن وضعیت معابر در شهرداری مناطق یازده گانه  صورت گرفته است ابراز کرد:  طی هفته های گذشته آمارهایی از وضعیت معابر دریافت و براساس آن اولویت ها مدنظر قرار گرفته است تا با انتخاب پیمانکار عملیات عمرانی را قبل از شروع بارندگی ها آغاز کنیم .
معاون فنی و عمرانی شهرداری  تصریح کرد:  در این حجم از آسفالت معابر اولویت دار در مناطق یازده گانه در سطح شهر تحت پوشش این عملیات قرار می گیرند .
وی با اشاره به اینکه کنترل و نظارت بر پروژه های کوچک مقیاس هر منطقه در اختیار  شهرداری های همان مناطق است افزود: این معاونت در تلاش است که کارهای عمرانی شهرداری شیراز در راستای اهداف کلان شورا و شهردار شیراز تحت عنوان برنامه های بودجه سالانه کنترل و نظارت شود. 
معاون عمرانی شهرداری شیراز تصریح کرد: از جمع بودجه 3 هزار و 228 میلیارد تومانی شهرداری شیراز در سال جاری بودجه سازمان عمران و معاونت عمرانی  نزدیک به 245 میلیارد تومان است .
مهندس صالحی عنوان کرد: تعداد 20 پروژه بزرگ  مقایس در حوزه معاونت فنی و عمرانی و بیش از 20 پروژه هم در سازمان عمران  براساس این بودجه در دست اجرا است که عمدتا جزء پروژه های بزرگ و تاثیر  گذار در سطح شهر هستند.
وی با بیان اینکه از بودجه  معاونت فنی و عمرانی عددی بالغ بر 106 میلیارد تومان در قالب 20 پروژه پروژه تاثیر گذار اختصاص یافته است  افزود: عمده این پروژه ها تا 22 بهمن ماه یا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید .
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره پروژه های تحت مدیریت این معاونت که تا پایان سال جاری افتتاح می شود یادآور شد: پروژه  زیرگذر گلستان با  بیش از 2/2 کیلومتر است تا 22 بهمن ماه، زیر گذر  پل علی بن حمزه در قسمت جنوبی حرم و تقاطع غیر همسطح رودکی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید. 
  • باز شدن گره تملکی بزرگراه کوهسار مهدی 
صالحی با اشاره به پروژه کوهسار مهدی بعنوان یکی از رینگ های تکمیلی گفت: پروژه  بزرگراه کوهسار مهدی در حال حاضر  با وجود پیمانکار توانمند فعال است با قرار گرفتن موضوع تملک های مورد مسیر در واحدهای امر املاک شهرداری امیدواریم بحث های اراضی مورد تملک این مسیر تا پایان به اتمام برسد و این بزرگراه در موازی چمران و اثر گذاری در کاهش بار ترافیکی به بهره برداری برسد .
معاون شهردار شیراز همچنین از افتتاح بزرگراه مهدیه حدفاصل میدان شهید رودکی تا تقاطع مهدیه -امیر کبیر تا 22 بهم  خبر داد و ابراز کرد: تقاطع مهدیه - امیر کبیر است که عملیات عمرانی آن از سال گذشته اغاز شده است و با هدف تسهیل در روند ترافیک کمربندی به بهره برداری خواهد رسید. 
مهندس صالحی همچنین گریزی هم به تقاطع غیرهمسطح باهنر کمربندی زد و گفت: با توجه به مشکلاتی که شهرک های اطراف کمربندی شیرار برای تهسیل در عبور و مرو داشتند این تقاطع کلنگ زنی و با هدف روانی و ایمنی در ترافیک در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید .
  • بهسای محور خلیج فارس در 5 فاز 
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به محور ورودی شهر شیراز از سمت شرق شیراز گفت: ورودی هر شهری نماینگر زیبایی های آن  شهر است که یکی از ورودی شیراز پل فسا و محور خلیج فارس است که طول این مسیر 10 کیلومتر است. 
مهندس صالحی ادامه داد: بر حسب دستور شهردار شیراز برای بهسازی این محور شهرداری مناطق 7 ، 2 و 5 و حوزه معاونت این موضوع را  در دستور کار قرار داده اند اما با توجه به اینکه این محور در 10 کیلومتر دو باند کندرو و تندرو است بصورت فاز به فاز در دستور کار قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: قسمتی از این محور در قسمت جنوبی مسیر کندرو اصلاح و بهسازی شده و تا پایان سال یک مقطع از محور که فاز اول است به بهره برداری می رسد. 
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تاکید کرد: کار عمرانی شهرداری براساس بودجه مصوب شکل می گیرد تابع از درآمد شهرداری است .
مهندس صالحی ابراز داشت: با همکاری شهرداری های مناطق و در راستای اهداف بودجه و براساس برنامه زمابندی پروژه ها رصد می شوند تا پروژه ها در شش ماده دوم سال در زمان خود به بهره برداری برسند. 
وی با بیان اینکه شهر شیراز جایگاه بسیار رفیعی دارد و نگاه این است که شیراز بعنوان  یک شهر جهانی باشد عنوان کرد: با نگاه ساختن شهر برای شهروندان پروژه های انسان محور مانند احیای محور زندیه، اجرای محور عرفان و کوچه باغ رمضانی و نگاه ویژه به احیا بافت تاریخی در دستور کار است و نگاه ما در پروژه های عمرانی شهرداری شیراز انسان محوری است .
 ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۳۶۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

  
                                   
سال جهش تولید