​معاون رییس جمهور:

دولت تعهد می کند ۵۰ درصد اعتبار اجرای خط ۳ متروی شیراز را تامین کند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه دولت برای تامین اعتبار متروی شیراز در کنار شهرداری و شورای این شهر قرار دارد، اعلام کرد: بدون تردید تا پایان دولت تعهدات خودمان را نسبت به مترو شیراز ادا خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر نوبخت در مراسم آغاز عملیات اجرایی خط ۳ متروی شیراز با بیان اینکه دولت متعهد به کمک به بخش‌های دیگری مانند نهاد شهرداری‌هاست، گفت: دولت ٥٠ درصد از اعتبار مورد شهرداری‌های سراسر کشور برای احداث مترو را تامین می کند. در این راستا نصف مبالغ مورد نیاز مترو شیراز نیز به عهده دولت است و ما موظف به انجام تعهد خود در طول سال هستیم.

وی با تاکید بر اینکه قطار شهری، حمل و نقل شهری و رفاه شهری طبق قانون اساسی بر عهده شهرداری است و شورا هم باید در این راستا مساعدت سیاستی به شهرداری‌ها بدهد، افزود: رسالت ما در سازمان برنامه و بودجه تمرکز بر طرح و پروژه‌هایی است که طبق قانون، دولت باید آنها را به سرانجام برساند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه امروز فارس به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده و از رسانه ملی انتظار داریم که این مهم را به تصویر بکشد، گفت: تعهد کرده‌ایم که تا پایان امسال یزد از طریق ریل به فارس و برعکس مرتبط کنیم.

معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به انجام دو سفر طی یکماه اخیر به استان فارس، گفت: سفر فعلی به فارس و شیراز در راستای بررسی میزان پیشرفت پروژه‌ها و تخصیص اعتبار مورد نیاز به آنهاست.

نوبخت به پروژه بزرگ آزاد راه شیراز-اصفهان با مزایایی چون ایمنی جان مسافران استان‌های فارس و استان‌های مهمان اشاره و عنوان کرد: ١٢٠٠ میلیارد تومان امسال به این پروژه مشارکتی اختصاص داده‌ایم که امید است تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه همه تعهدات مان را نسبت به این پروژه پیش از انجام این سفر پرداخت کرده‌ایم، به پروژه باند دوم بزرگراه دشت ارژن -قائمیه هم اشاره و خاطرنشان کرد: سفر به استان‌های جنوبی مانند بوشهر و خوزستان باید از یک معبر و تنگه‌ای مانند تنگه ابوالحیات انجام می‌شد که در این سفر و پس از بازدید از این پروژه این اختیار را به استاندار تفویض کردم که اگر امکان بهره برداری از این پروژه تا پایان امسال وجود دارد، طی نامه‌ای اعلام کند تا ما نیز کمتر  از ٤٨ ساعت کل پول را تخصیص دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز با دستان پرتوان فرزندان این کشور در قرارگاه خاتم الانبیاء ٧٤٠ کیلومتر از چابهار به سمت زاهدان در حال ریل گذاری است، گفت:  در جای جای این کشور نه تنها در زیر زمین مشغول کارهای عمرانی با شهرداری‌ها هستیم که روی زمین نیز استان‌های بزرگ به شبکه سراسری ریلی وصل شده‌اند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن تلاششان این بود که منابع داخلی ما تقلید یابد تا مردم متعضی شوند اما یک روز حقوق کارکنان دولت در شرایط رکود اقتصادی به تاخیر نیفتاده است، گفت: همانگونه که در دوران دفاع مقدس با سرافرازی آن دوران را پشت سر گذاشتیم، امید است در دوران سخت اقتصادی هم بسلامت عبور کنیم.

 ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۲۵۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

  
                                   
سال جهش تولید