شهردار شیراز خبر داد

انجام ۲۴۰۰متر لوله گذاری از دروازه قرآن تا رودخانه خشک

شهردار شیراز در بازدید از پروژه مدیریت سیلاب دروازه قرآن اعلام کرد: طبق نظر مشاور ذی صلاح برای مدیریت سیلاب این محدوده باید از دروازه قرآن تا رودخانه خشک بالغ بر ۲۴۰۰متر لوله گذاری انجام دهیم که این امر هم اکنون در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور افزود: شهرداری با هماهنگی دستگاه های اجرایی به ویژه معاونت عمرانی استانداری فارس، مشاوری را برای مدیریت دفع سیلاب اتخاذ کرد.
وی در خصوص پیشنهادات مشاور مدیریت سیلاب گفت: ایجاد پنج بند در بالادست دروازه قرآن که منابع طبیعی در حال اجرای آن است و اضافه کردن یک لوله دو هزار به لوله ای که از قبل تعبیه شده بود در پایین دست دروازه قرآن از جمله این تصمیمات بود.
شهردار شیراز با اشاره به اجرای 2400متر لوله گذاری از دروازه قرآن تا رودخانه خشک اضافه کرد: با اجرای این لوله گذاری هنگام بارندگی آب اضافی دروازه قرآن که ناشی از سیلاب کوه است و روان آبهای خیابان هایی همچون هفت تنان به رودخانه خشک منتقل می شود.
اسکندرپور تاکید کرد: اجرای پروژه مدیریت سیلاب دروازه قرآن برای شهر شیراز بسیار مهم است و تلاش داریم بتوانیم در زمان کوتاهی و پیش از شروع بارندگی ها این پروژه را به بهره برداری برسانیم.
وی با یادآوری حادثه سیل دو سال پیش دروازه قرآن گفت: در سالهای دور حجم آب بالایی از دروازه قرآن به سمت شهر از طریق مسیر رودخانه ای که در کنار بنای دروازه قرآن بود سرازیر می شد اما شهرداری وقت در این مسیر لوله گذاری و آن را تبدیل به مسیر سواره می کند اما متاسفانه این لوله گذاری هنگام بارندگی شدید، پاسخگوی سیلاب نبود.
شهردار شیراز خاطرنشان کرد: به علت حساسیت پروژه مدیریت سیلاب از دستگاه های اجرایی به ویژه پلیس می خواهم که همراهی بیشتری با آن داشته باشند.۱۳۹۹/۰۷/۱۹
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۲۱۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
                                   
سال جهش تولید