شهردار شیراز خبر داد

ایجاد فضای شهری جذاب با اجرای پروژه پیاده راه بابا کوهی

شهردار شیراز اعلام کرد: با اجرای پروژه پیاده راه بابا کوهی نقش این خیابان به انسان محور و فضای شهری جذاب با هدف افزایش حضور شهروندان در سطح شهر و فضاهای عمومی تغییر پیدا می کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در بازدید از عملیات اجرایی احداث فضای شهری بابا کوهی گفت: کاربری خیابان باباکوهی در حال حاضر خودرومحور است که در طراحی جدید 25 درصد فضای خیابان به خودرو و 75 درصد به فضاسازی شهری و پیاده راه اختصاص می یابد.
وی با بیان اینکه این پروژه شامل بیش از 16 هزار متر مربع کف سازی، ایجاد فضای شهری و فضاهای مختلف فرهنگی و ورزشی است، افزود: ایجاد دروازه ورودی برای خیابان، نصب المان، آبنما، ساخت فضاهای فرهنگی، نورپردازی، بهسازی پیاده رو، سرای غذا و بدنه سازی از مهمترین زیرساخت هایی است که در طراحی خیابان به آنها توجه شده است.
شهردار شیراز نوید داد: تلاش داریم پروژه طی مدت زمان 9 ماه به بهره برداری برسد.
اسکندرپور احداث فضای شهری باباکوهی را پروژه ای گردشگری عنوان کرد و گفت: این پروژه با توجه به نزدیکی به ورودی شهر و محور دروازه قرآن می تواند فرصت جدیدی را در کنار میدان قائم «عج» (اطلسی) برای شهروندان و گردشگران فراهم کند.
وی اتصال بین شهر با طبیعت و ارتفاعات آرامگاه باباکوهی را از دیگر مزیت های اجرای پروژه فضای شهری بابا کوهی دانست و اضافه کرد: این پروژه ارتباط  منطقی بین محیط شهر و فضای بکر و طبیعی کوه های شهر ایجاد می کند و در فازهای بعدی این خیابان را به ارتفاعات آرامگاه باباکوهی متصل می کنیم تا شهروندان برای اینکه ساعاتی رادر فضای مناسب شهر و طبیعت حضور داشته باشند از این پروژه استفاده کنند.
شهردار شیرازهمچنین خاطرنشان کرد: در محدوده شهرداری منطقه 3 شیراز، چهار پروژه دیگر در این سطح و ظرفیت در حال اجراست و تلاش می کنیم این پروژه ها تا پایان امسال به پیشرفت مطلوبی برسد.
 ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۱۸۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
                                   
سال جهش تولید